które pokazały nam, jak bardzo można inaczej, wymarzyliśmy sobie miejsce, w którym dziecko nie musi się dopasowywać, gdzie może być sobą, rozwijać się w swoim tempie, doświadczać przychylnej obecności dorosłych, i czuć, że jest naprawdę ważne.
Dziś zaczynamy tworzyć takie przedszkole. Przestrzeń, która powstaje nie tylko dla dzieci, ale razem z Wami, rodzicami i nauczycielami. Wiemy, jak wiele, pytań, emocji a czasem bezradności, niesie codzienność. Dlatego chcemy budować to miejsce na dialogu. Na prawdziwym spotkaniu. Na uważnym słuchaniu potrzeb, próśb i granic, zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Z troską o godność każdego człowieka. Z przestrzenią na bycie usłyszanym, nawet wtedy, gdy trudno ubrać coś w słowa. Chcemy, by było to miejsce, w którym można poczuć się bezpiecznie, nie tylko jako dziecko, ale też jako rodzic i nauczyciel.